Cildiniz İçin Gerekli Vitaminler

Cildinizin bakımı sağlık bir beslenmenin önemli bir parçasıdır. Sonuçta, cilt vücudunuzun en büyük örtü sistemi organıdır. Bu yazımızda cildiniz ve cilt güzelliğiniz gerekli vitaminlerden bahsedeceğiz.Çoğu sağlık uzmanının önerisi olarak cildinizi sağlıklı tutmak için yapmanız gereken ilk şey, güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına maruz kalma süresini sınırlamak ve güneş ışığına maruz kaldığınız süre içerisinde koruyucu güneş kremi kullanmaktır. Güneş tamamen kötü değildir. Sadece 10-15 dakika günlük güneşte kalmak, cilt için D vitamini üretimine yardımcı olur. D vitamini, C ve E vitaminleri ile birlikte cildiniz için en iyi vitaminlerden biridir.

Yeterli vitamin aldığınızdan emin olun. Yeterli vitamin alımı cildinizi sağlıklı ve genç görünmesini sağlayabilir. Bu, aşağıdakilerdeki bir azalmaya dönüşebilir:

Siyah noktalar

Kızarılıklar

Kırışıklıklar

Deride sertleşme

Aşırı kuruluk

Temel cilt vitaminleri tamamlayıcı formdadır ve cilt bakım ürünlerinde de bulunurlar. Bu üç temel vitamin ve optimum cilt sağlığına nasıl ulaşabileceğiniz diğer cilt konusunda da daha fazla bilgi edinebileceğiniz başka öneriler blogumuzda mevcut.

Tükettiğiniz meyve ve sebzelerden yeterli miktarda vitamin alıyor olsanız da, cilt bakımı için bu besin maddelerinin yararlarını bilemeyebilirsiniz.Uzmanlar, sağlıklı bir görünüm elde etmek için cildinizi beslemeniz gerektiğini söylüyorlar.Cilt bakım ürünlerini seçerken hangi vitaminlerin yararlı olabileceğini bilmek, güzellik rutininizi daha etkili hale getirebilir.

Sağlıklı ciltler için vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla dolu, dengeli ve besleyici bir diyetle içeriden beslemeliyiz.

Cildimizi besleyici cilt bakımı, zengin antioksidanlar ve cilt besleyici besin maddeleri kullanarak dışardan da besleyebiliriz.

Diyetimizdeki vitaminler ve mineraller için diyet önerileri, cilt bakım ürünlerimizde kullanmamızı önerdiğimiz aynı besin maddelerinden oluşur.

Cilt bakımımız temelde cildimiz için kahvaltı, öğle ve akşam yemeğidir – cildimiz sağlıklı kalabilmek için antioksidan zengin besin kaynaklarının faydalandığı karmaşık bir örtü sistemi organıdır.

Üretiminin ve geliştirilmesinin tamamen ABD’de yapıldığı cilt vitamini VitBalance; içerdiği formülüyle günlük gerekli olan vitamin ihtiyacınızı tek ürün halinde size sunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir