Cilt bakımı ile ilgili gerçekler

Cildinizi genç görünümünü ve kusursuz durumda kalmasını korumak güç bir iştir. Cildinize uyguladığınız ürünler konusunda dikkatli olmanızın yanı sıra vücudunuza uyguladıklarınıza da önem vermelisiniz. Önlem olarak, sağlıklı cilt için bazı kurallara uymanız gerekir.

Kendinizi güneşin zararlı ışınlarından güneş korumalı ürünler kullanarak sakınmanız, sigaradan uzak durmanız, içmeseniz bile içenlerin dumanından kaçınmanız gereklidir.

Cildinizi temizlerken nazik davranmalı, cildinizi baskı yaparak temizlemekten uzak durmalısınız. Bunlarla birlikte besleyici, sağlıklı diyetlerle beslenmeniz gerekir.

Yukarıdaki önerileri uygularken hava koşullarının cildiniz üzerinde yapacağı etkileri de gidermek için bazı ekstra önlemler almanız gerekebilir.

Yaz aylarının sert ve kuru havası derinizde su ve yumuşaklık kaybına yol açabilir. Yeterince su içtiğinizden, gazlı içeceklerden uzak durduğunuzdan emin olun. Cildinizi nemlendirici toner ve nemlendiricilerle besleyin. Soğuk kış ayların da cildinizde kuruma ve çatlamalar olabilir. Yeterli miktarda nemlendirici ve UV filtreli güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin. Güneş çok görünür olmasa da UV ışınları cildiniz üzerinde olumsuz etkiler yapar.

Son olarak da; cilt sağlığı için “yapın, yapmayın” mitlerine fazla itibar etmeyin. Bu bilgiler ya eksik bilgi verir ya da tamamen yanlıştır. Öyleyse; cilt bakım ürünlerini almadan önce cildiniz ile ilgili hangi bakım yöntemini belirleyeceğinize ve cildinizin türüne en uygun bakım prensipleri hakkında kendinizi bilgilendirin.

Sağlık ve güzellik blogumuzda sizlere sizlerden gelen sorular doğrultusunda bilgi vermek amacı ile blog yazıları yayınlıyoruz. En sık sorulan sorulardan bazıları aşağıda listelenmiştir.

Saç cilasının yararları ve zararları nelerdir?

Saç ekimi hakkında bilgi verirmisiniz?

Saç dökülmesi’nin nedenleri nelerdir?

Cildim çok yağlı veya cildim çok kuru, ne yapmalıyım?

Cilde iyi gelen besinler nelerdir?

Cilde iyi gelen yağlar nelerdir?

Cilde iyi gelen vitaminler nelerdir?

Tırnaklarda dalgalanma neden olur?

Tırnaklarda beyaz lekelerin nedenleri nelerdir?

Tırnaklarda boyuna çizgiler hakkında bilgi verirmisiniz?

Tırnakların kırılmaması için ne gibi yöntemler kullanmalıyım?

Tırnak batması nedir?

Sorularınıza elimizden geldiği kadar çabuk cevap vermeye çalışıyoruz. Bizi blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Daha sağlıklı ve parlak saçlar, pürüzsüz bir cilt ve kırılmayan güçlü tırnaklar için Vitbalance Saç, Cilt ve Tırnak vitaminini tercih edin.

Hergün Vitbalance Saç, Cilt ve Tırnak vitamininizi almayı unutmayın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir