Cilt Güzelliği İçin Vitaminler ve Mineraller

Saç, Cilt ve Tırnak Vitamini VitBalance uzmanları cilt güzelliğiniz için gerekli vitamin ve mineralleri yazdı.

C VİTAMİNİ

C vitamini (askorbik asit) cilt bakımında ve cilt için çok yönlü ve en iyi vitaminlerdir. UV koruyucu özellikli, cildi korumak ve onarmak, kolajeni artırmak ve pigmentasyonunu azaltmaya yardımcı olan güçlü bir antioksidandır..

VİTAMİN A

A vitamini, ciltte çok iyi görev yapan bir vitamindir – kolajeni güçlendirir, iltihaplanmayı azaltır, pigmentasyonunu azaltır ve yağ üretimini (sebum) ve lekeleri kontrol etmeye yardımcı olur.

VİTAMİN B

B vitaminleri mükemmel cilt güçlendiricileridir. B vitamini, aynı zamanda etkili bir cilt parlatıcı olarak hizmet eder. Düzenli kullanım ile hiper-pigmentasyonunuzun azaldığını görebilirsiniz.

Aynı zamanda akne ve rosacea için potansiyel bir tedavi yapar. Özellikle Niasin ve Panthothenic asid etkilidirler çünkü bunlar cildi parlatmaya, pigmentasyonunu azaltmaya ve cildin gençleşmesine yardımcı olurlar.

VİTAMİN E

E Vitamini, cildin hidratlanması ve yenilenmesine yardımcı olan bir başka güçlü antioksidandır. Güçlü anti-inflamatuar etki içeren ve erken yaşlanmanın belirtilerini önleyebilen mükemmel bir nemlendiricidir.

Mükemmel bir kolajen güçlendirici ve cilt hücresi büyüme faktörlerini uyararak çalışır. E vitamini aynı zamanda diğer bileşiklerin cilde nüfuz etmesini arttırır, yardımcı olur ve deri tarafından iyi emilir.

MİNERALLER

Mineraller Çinko ve Kükürt, anti-inflamatuarlar ve antibakteriyel olarak işlev görür. Çinko, A vitamini için bir taşıyıcı gibi davranarak sağlıklı cildi teşvik eder, Kükürt dezenfekte eder ve yağ kontrolünde yardımcı olur. Yağlı cildiniz varsa, büyük gözenekleriniz varsa veya patlamaya eğilimli görünüyorsanız, her ikisi de harikadır.

Çinko oksit ayrıca güneşten koruyucu formülasyonların en önemli maddelerinden biridir. Üstün güneş koruma özellikleri ve cilt hasarını önleme özelliği ile bilinir. Ayrıca cildi uzun dalga UVA ışınlarına karşıda korur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir