Daha güzel ve parlak saçlar için 7 bakım önerisi

1) Saçlarınız için değişik türlerden yağları hiç denediniz mi?

Saçınıza yağ uygulamanın hem çok zaman alan ve sonrasında ise temizliği ile çok zahmetli bir işlem olduğunu herhalde hepimiz biliyoruz. Ancak şuda bir gerçekki saçınıza masaj yaparak uyguladığınız zeytin yağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı ve Morokko yağı saç derinizdeki kan dolaşımını hızlandırır ve yıpranmış olan saç köklerinin daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlar. Saçlara bu tür yağların uygulanması Hindistan’dan bütün dünyaya yayılmıştır.

2) Sıcaktan uzuk durun

Saçlarınızı kuruturken saç kurutma makinenizin ayarını orta derecede tutun. Sıcak hava saçınızın nemini alır ve cansız bir görüntü verir.

3) Soğuk su saçınızın en iyi dostu

Yüzümüzdeki gözenekleri açmak için nasıl sıcak su kullanıyorsak saç köklerimizdeki gözenekleri kapatmak içinde soğuk su kullanmamız gerekiyor. Altın kurallardan biri: Asla çok sıcak su ile saçınızı yıkamayın. Sıcak su saçınızın doğal olarak ürettiği yağları yok eder. Saçınızı şampuan ve saç kremi ile yıkarken ılık su, son durulamayı yaparken ise soğuk su tercih edin. Saç bakımı ile ilgili olarak herkesin bilmesi gerekenlerden belkide en temel olanı budur.

4) Saçınızı havlu ile ovalayarak kurutmak? Kesinlikle HAYIR!

Saçınızı havlu ile ovalayarak kurutmak saçınıza büyük zarar verebilir. Islakken daha kırılgan olan saçlarınızı koruyabilmek için havluyu başınıza sarın ve saçlarınızın nemlenmesini sağlayın. Sonrasında nazik bir biçimde saçınızı kurulayın.

5) Periodik olarak saçlarınızı kestirin.

Saç sağlığınız için gerekli olan en önemli etkenlerden biri saçlarınızın her 6 ile 8 hafta arasında kesilmesidir. Zaman içinde yıpranan saçlarınızın uçlarının kesilmesi saçınızın uzun vadede daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Unutmayın saçınızın periodik aralar ile kesilmesi ve kırıklarının alınması saçınızın daha parlak ve canlı bir görünümede sahip olmasını sağlar. Ayrıca kırılan saçlarınız için bir uzman denetiminde saç tipinize uygun bir saç maskesi yaptırmanız kırıkların yeniden oluşumunu engelleyebilir.

6) Aksesuarlar

Saçınız için kullandığınız aksesuarların saçınıza zarar vermeyecek metaryellerden üretilmiş olmasına dikkat edin.

7) Saten yastık kılıfı

Saçlarınızın elektriklenmesini önlemek için saten kumaştan yapılmış yastık kılıfı kullanın. Saten kumaş materyel olarak pamuktan çok daha az miktarda saçınızda elektriklenme yaratır.

Altın Kural: Saçınız için gereken vitaminleri alıyormusunuz?

Saçınızda cildiniz gibi güneş ışığından, çevre kirliliğinden, çok soğuk ve sıcak hava şartlarından ister istemez yıpranır. Saçlarınızı korumak ve dökülmesini engellemek için gerekli olan vitamin ve mineralleri günlük olarak kullanmanız uzun vadede ne kadar faydalı olduğunu gösterecektir. Vitbalance Saç, Cilt ve Tırnak vitamini günlük vitamin ihtiyacınızı karşılamanın yanında saç dökülmesini engelleyecek vitaminleri ihtiva eder. Daha sağlıklı ve parlak saçlar için Vitbalance.

Not: Yukarıda saydığımız öneriler devamlı yapılır ise kalıcı sonuclar alınır. Unutmayın forumumuz herkese açıktır. Sorularınız ve önerilerinizi ne zaman isterseniz forumumuzda paylaşabilir ve müşteri hizmetlerimize e-posta ile yollayabilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu bir gün dileği ile.

Vitbalance Forum Team

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir