Erkekler saç dökülmesine karşı neler yapmalı?

Saç vitamini VitBalance uzmanları erkeklerde saç dökülmesi nasıl önlenir, erkekler nasıl saç dökülmesine karşı neler yapmalı sorularına yanıt veriyor.

Erkekler; saçlarının sağlıklı bir şekilde uzaması, parlak ve canlı görünmesi için gerekli protein , A,C,E vitaminleri, biyotin, demir, çinko gibi besin ögelerini yeterli miktarlarda almalıdırlar. Saç dökülmesine karşı iyi gelen besinler ise protein, vitaminler, mineraller ve yağ asitleridir. Belirtmeliyiz yeterli vitamin, mineral ve protein almadan sağlıklı saçlara kavuşmak pek mümkün değildir.

Saçın sağlıklı ve hızlı uzamasının sağlanmasında, keratinizasyon ve folikül yapımında vitaminler çok etkilidir. Örneğin A vitamini, saç dökülmesine karşı önemli bir koruyucudur. Saçlarda kuruluğu engellemek için A vitamini yönünden zengin havuç, kayısı vb. besinler tercih edilmelidir. C vitamini ise vücudun sebum üretmesini sağlar ve saçları nemlendirir. Aynı zamanda antioksidan etkisi vardır. E vitaminin kafa derisindeki kan akışını hızlandırmasından dolayı saçların daha hızlı uzamasını sağlama gibi bir fonksiyonu bulunmaktadır.