Günlük Tırnak Bakımı

Ellerinizi yıkadıktan sonra her seferinde el kremi kullanın.

İyi bir kütikül giderici uygulayın (sıvı veya macun, kütikülleri kesmekten uzak durun). *Kütikül-anlamı için aşağıya bakınız.

Kütikülleri tahta veya plastik bir kütikül çubuğu ile yavaşça itin, asla metal kullanmayın. ( 3 taraflı bir törpü kullanarak yumuşatın.)Bir miktar kütikül kremi sürün.

Bunları törpülemek için cam törpüsü kullanın – asla makas veya makaslarla kesmeyin. Bu şekilde tırnak bakımı yapmanız inanılmaz büyük değişiklik yaratacaktır.

Her zaman kaliteli tırnak cilası kullanın.

Oje veya tırnak cilası sürerken, cilanın kütiküllere dokunmasına izin vermeyin. Parlatıcı ve/ veya ojenizin kütiküllerle arasında ufak bir boşluk bırakmanız tırnaklarınızın nefes almasını sağlar.

Tırnaklarınıza oje sürerken elinizi düz bir yüzeye koyarak bu işlemi yapın.

Tırnaklarınızı daha çabuk kurutmak için bir cila spreyi kullanın ya da çok soğuk suyun içine koyun.

Fransız manikürlerini unutun (modası geceli çok oldu!) Ve nötür, teninize yakın gibi bir renk seçin; bu sayede sürdüğünüz oje kusursuz gözükecek ve profesyonelce yapılmış görünecek.

Aşırı cilayı çıkarmak için tırnak cilasına daldırılmış bir pamuklu çubuk kullanın. Sürdüğünüz ojenin kolayca soyulmaması için bir üst kat cila sürün ve sonra takibindeki gün aynı işlemi bir daha uygulayın.

En fazla 4-5 gün sonra tırnak cilasını çıkarın ve yeniden boyama yapmadan önce tırnaklarınızın en az bir gece beklemesine izin verin.

Parlatıcıyı çıkardıktan sonra el kremini tekrar uygulayın. Tırnaklarınıza oje sürmeseniz bile, soyulmalardan korumak için tırnak cilasını bir kat uygulayın.

*Kütikül tırnağımız ile derimizin birleştiği noktada ikamet eder. Tırnağı çevreleyen ölü deridir, şeffaf bir görünüme sahiptir ama bir çeşit deridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir