Kuru cilt problemi için 5 öneri

Daha sağlıklı ve parlak saçlar, pürüzsüz bir cilt ve kırılmayan güçlü tırnaklar için Vitbalance Saç, Cilt ve Tırnak Vitaminini tercih edin.

Cildiniz kuru ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, size günlük uygulayabileceğiniz önerilerimiz aşağıda sıralanmıştır.

Kış mevsiminin sert rüzgarları ve soğuğu altında cildiniz büyük olasılıkla çok yıpranmaktadır. Sizin de çoğu kişi gibi cildiniz pullanmış ve kurumuş olabilir. Ancak cilt sağlığımızı olumsuz etkileyen bu faktörlerin üstesinden gelebilecek birkaç ipucu var.

Genellikle kadınların yaptığı yanlış cilterine uygun yöntemi uygulamamalarıdır. Doğru yöntemelerle sizinde cildiniz olaması gerektiği gibi canlı, pürüzsüz ve yumuşak olabilir.  Burada cildiniz için uygulayabileceğiniz birkaç uygulama bulunuyor:

Isıyı düşürün

Sıcak su cildinizdeki suyu açığa çıkartır. Duşunuzun su ısısının sıcak fakat yakıcı olmadığından emin olun. Duştan çıkınca koyu bir losyon sürüp teninizi pamuklu bir bornoz ya da havlu ile sarın. Bu, vücudunuzun nemi absorbe etmesini ve tutmasını sağlar.

Su için

Vücudunuz içten dışa doğru beslenir. Bu nedenle gün içine bol miktarda su içmeye özen gösterin. Yeterli su alımı olmadığı hallerde cilt ve dudak kuruluğu kendini gösterir.

Yoğurt maskesi

Yoğurttaki laktik asit, özellikle cildiniz kuruduğunda cildi besler ve nemlendirir. Uygulaması: Bir kaba koyduğunuz yoğurta bir adet probiyotik kapsülün içini karıştırıp makyaj pamuğu yardımıyla cilde sürünüz. Probiyotik kapsül bulunmaması halinde yoğurt, içerdiği maddeler sayesinde yeterli olacaktır. (Laktoz intoleransı olanların kullanması önerilmez.)

Makyajınızı nemlendirin

Soğuk mevsimlerde makyaj alışkanlıklarınızı gözden geçirmek gerekir. Cildiniz kuru ise nemlendirici bir fon kullanıp pudralı ürünlerden kaçınmak gerekir. Kimi zaman nemlendirici özelligi olan fondöten kullanarak cildinizin daha pürüzsüz hale getirirken aynı zamanda nem dengesini de korumuş oluyorsunuz.

Vitamin ve minareller

Günlük ihtiyacınız olan Vitamin ve Mineralleri tüketiyormusunuz? Unutmayın ki vücudunuz içten dışarı doğru beslenir. Doğru ve gereken miktarda alınan vitamin ve mineraller genel sağlığınızı olumlu yönde etkiler. Hergün Vitbalance Saç, Cilt ve Tırnak vitamininizi almayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir