Neden Cilt İçin Vitamin Kullanmalısınız?

Cildiniz için hangi vitaminleri, neden tüketmelisiniz?

Cilt bakımınız için sağlıklı bir beslenme programı uygulamak; sigara-alkolden uzak durmak ve cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumanız gerekir. Gündelik hayatta cilt vitamini kullanmanın önemi biliniyor. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki düzenli vitamin ve mineral kullanımının cilt güzelliğine olumlu etkisi bulunmakta.

Cildiniz ve yumuşak dokular için gerekli olan A vitamini, vücutta olması gerekenden az ya da fazla olması durumunda ciltte kuruluk ve pütürlük gibi problemlere sebep olur. Günlük hayatta düzenli tüketilmesi gereken vitaminlerin başında gelir ve yumurta sarısı, domates, portakal, greyfurt, karaciğer, süt gibi besinlerde bolca bulunur. C Vitamini; antioksidan özelliği sayesinde cildin doğal onarım mekanizmasını hızlandırır ve ciltteki hasarı engellemeye çalışır. Vücudunuzdaki kollajen özelliğini harekete geçiren C vitamini, pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Birçok meyve C vitamini özelliği taşır. Bu sebepten ötürü, günlük hayatınıza bol bol meyve ve sebze tüketmenizde fayda var. Zararlı ultraviyole ışınları emen E Vitamini de bir antioksidandır ve cildiniz üzerinde iltihap giderici etkisi vardır. Yumuşak ve pürüzsüz bir cilt sağlar.

Saç, tırnak ve cilt vitamini Vitbalance formülü antioksidan içeriği ile vücudunuzun kendini yenilemesine yardımcı olur. Vitbalance sadece saçınız, cildiniz ve tırnaklarınız için değil; aynı zamanda günlük gerekli olan vitaminleri de içeriğinde bulundurmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir