Saç Bakımınız için 7 Öneri

Saçlarınızın istediğiniz canlılık ve parlaklıkta olması için Saç Bakım Önerileri!!!

1 Saç Kurutma

Saçınızı kurutmak için her zaman kurutma makinenizi orta derecede sıcak hava verecek şekilde ayarlayın. Saç kurutma makinenizi saçınıza 20 ile 25 cm’den fazla yaklaştırmamaya çalışın. Kabarmayı önlemek için saçınıza yönelttiğiniz hava akımının aşağıya doğru yöneldiğinden emin olun.

2 Uzun Saçlar İçin Extra Önlem Almayı Unutmayın!

Uzun saçlar günlük bakımı dışında her altı ile sekiz hafta arasında uçlarından kesilerek düzeltilmelidir. Bunun yanında saç kremi kuruluğu önlemek amacı ile bir gün ara ile uygulanmalıdır “özellikle saç uçlarına”.

3 Kötü Alışkanlıklardan Uzak Durun

Stres, sigara ve kötü beslenme alışkanlıkları saçınızın donuk ve kırılmaya eğilimli olmasına yol açar.

4 Saç fırçası seçimi

Doğal bir kıl fırça kullanın, bu çeşit fırçalar daha yumuşak ve daha esnek olduğu için saçınıza daha az zarar vermesi anlamına gelir.

5 Saçınızın Kırılmasını Kendiniz Önleyin
Saçınız ıslakken aşırı fırçalamaktan kaçının, bunun nedeni ise saçınız ıslak durumda iken kırılmasının çok daha kolay olmasıdır.  Fırçalamak için saçınızın tamamen kurumasını bekleyin.

6 Saçınızın Bukle “Frizz” Olmasını Engelleyin

Saç kremi kullandıktan sonra soğuk su ile saçınızı durulayın. Soğuk su saç köklerinizin sıkılaşmasına yardım eder ve saçınızın bukle bukle olmasını engeller.

7 Dolgun Görünümlü Saçlar İçin

Saçınızın dolgun görünmesi için eğer saç spreyi kullanıyorsanız, saçınızın tamamen kuru olmasına dikkat edin. Ayrıca saçınızın uzun süreli şeklini koruması için fırça ile son şeklini verin.

Son olarak,,,,Günlük olarak Vitbalance Saç, Tırnak & Cilt vitamininizi almayı unutmayın!

 

Not: Yukarıda saydığımız öneriler devamlı yapılır ise kalıcı sonuçlar alınır. Unutmayın forumumuz herkese açıktır. Sorularınız ve önerilerinizi ne zaman isterseniz forumumuzda paylaşabilir ve müşteri hizmetlerimize e-posta ile yollayabilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu bir gün dileği ile.

Vitbalance Forum Team

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir