Saç Neden Dökülür? | Vitbalance

Saç Neden Dökülür?

Saç dökülmesinin bir çok sebebi olabilir. Bunlardan bazıları hastalık durumları ve bu süreçte kullanılan ilaçlar, zayıf beslenme alışkanlıkları, hormonlar ve aşırı derecede yapılan saç bakımları olabilir. Bu nedenlerden herhangi biri saç büyüme döngüsüne müdahele edebilir ve saç foliküllerinin yeni saçları oluşturmasını önleyebilir. Günde ortalama 100-150 tane saç teli kaybediyoruz ve saç ayda ortalama 1.3 cm uzuyor. Eğer saç dökülmesinin normalden daha fazla olduğunu fark ederseniz veya saçınızın uzamasının normalden daha yavaş olduğunu fark ederseniz, bu bir saç dökülmesi semptomu olabilir. Kadınlar için, saç dökülmesi belirtileri saçlarınızın incelenmesi veya başınızın üst kısmında daha fazla saç kaybı olmasıdır. İnsanların yaklaşık % 50’sinde 50 yaşına kadar bir miktar saç dökülmesi yaşanmaktadır. Yaşlanmaya veya hormonlara bağlı saç dökülmesi semptomları kadınlarda geçici olmaya eğilim gösterirken erkeklerde çoğunlukla kalıcıdır. Fakat bilinçli tüketiciler erken harekete geçip vitamin ve mineraller gibi saç sağlığına yardımcı olacak takviyeleri alırsa, saç dökülmesi semptomlarını önlemek için gerekli adımı atmış olacaklardır.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN VİTAMİN HAPLARI

Saç dökülmesi semptomları, kadınlar için psikolojik strese neden olabilir; çünkü toplum, güzel saç ve dolgun saçları kadınların kadınlık özelliklerini öne çıkardığını gösterecek şekilde lanse ederler. Reklam afişleri, dergi kapakları vs. bunlardan bir kaç örnektir. Ancak her zaman gerekli önlemleri almak da bizim elimizdedir. Kendinize güveninizi asla kaybetmeyin! Güzellik içten gelir!

Saç vitaminlerini günlük hayatınızda düzenli olarak tüketmelisiniz. Varsa stres, alkol, sigara, düzensiz beslenme gibi alışkanlıklarınızı bırakmalısınız. Saç vitamini Vitbalance; ABD’de kurulmuş, üretiminin ve ürün geliştirilmesinin tamamını ABD’de gerçekleştiren bir besin takviye ürünleri şirketidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir