Saç Sağlığı İçin Gerekli Vitaminler

Saç sağlığına ne iyi gelir, saç sağlığı için gerekli vitaminler nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda saça iyi gelen vitamin ampullerinden, saç dökülmesini önleyen vitaminlerden bahsedeceğiz.

Bilimsel çalışmalar göstermektedir ki saçlarımızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzaması için bazı vitaminlerin tüketimine ağırlık verilmelidir. Saç derisini besleyen vitaminler saçların daha canlı ve parlak görünmesine de yardımcı olurlar. Saç ve cilt sağlığını korumak ve saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olmak için tüketilmesi gereken vitaminler şunlardır :

Saçların daha yumuşak ve canlı kalmasını sağlayan A VİTAMİNİ; bol miktarda antioksidan içerir ve serbest radikallerin atılmasına yardımcı olur.

Saç ve cilt için gerekli vitaminler arasında yer alan biotin, hücre yenilenmesini artırır. Saçların daha kalın ve hızlı uzaması için gereklidir.

Cildin ve saçların parlak görünmesine yardımcı olan C vitamini içeren besinlerin düzenli tüketilmesini önerilir. Portakal, limon, turunçgiller, çilek gibi meyveler bol bol tüketilmelidir.

Saç ve cilt sağlığını büyük oranda koruyan E vitamini saçların kaybettiği parlaklığı geri kazandırmaktadır. Özellikle ayçiçeği çekirdeği, badem, çam fıstığı, pişmiş ıspanak ve fıstık tüketilmelidir.

İçerdiği formül ile saç için vitamin işlevi göre VitBalance saçlarınızın canlı görünmesine yardımcı olur.