Sizden Gelen Sorular

Soru: Vitbalance Saç, Cilt ve Tırnak vitamininin cilt için ne gibi yararları vardır? Gözle görünür bir değişiklik ürünü kullanıldıktan sonra görebilirmiyim?

Vitbalance Saç, Cilt ve Tırnak vitaminin içeriğinde bulunan vitaminlerin cilt sağlığınız için sağlayacağı yararlar.

Sağlıklı bir cilt içten gelir. Tükettiğiniz besinler, günlük diyetinizin içeriği, aldığınız vitamin ve mineraller cildinize yansır. İşlenmiş gıdalarla dolu diyetler genellikle cildin yağlı ve renksiz görünmesine neden olur. Ancak önerilen miktarda vitamin içeren tüm gıdalarla beslenen vücutlar genellikle daha sağlıklı bir görünüm sergilerler. Cilt sağlığınız için hangi vitaminlere ihtiyacınız var ve tam olarak işlevleri nelerdir? Aşağıda listelenmiş olan vitaminler cildinizin daha sağlıklı olmasına yardımcı olabilir. Listelenen vitaminlerin hepsi Vitbalance Saç, Cilt ve Tırnak vitamininin formülünde bulunmaktadır.

  1. A vitamini

Yaşamsal cilt dokusunun bakım ve onarımı için gerekli olan A vitamini, sağlıklı bir cildin anahtarıdır. A vitamini eksikliğiniz varsa, cildiniz kuru ve soyulmaya başlayan bir cilt halini alabilir. Amerikan Dermatoloji Akademisi tarafından yapılan araştırmalara göre, A vitamini’nin akne kontrolüne yardımcı olabileceğini, çizgileri ve kırışıklıkları azalttığını göstermiştir.

  1. B Kompleksi

B vitamin kompleksi deri hücrelerinin temelini oluşturan besin ve biyotini içerir. Günlük diyetinizde eğer gerekli miktarda B vitamini kompleksi almıyorsanız dermatit “deri iltihabı “veya saç dökülmesine neden olabilir. B vitaminlerini içeren besinler yada vitamin hapları sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayabilir. B vitaminin ayrıca anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu ve cilt tonunu dengelediği gözlemlenmiştir.

  1. C vitamini

C vitamini soğuk algınlığı ile savaştığı kadar, kollajen üretiminede yardımcı olabilir. C vitamini ayrıca kırışıklıkları azaltmaya “anti-aging”, cilt dokusunu iyileştirmeye ve güneşten kaynaklanan hasarları azaltmaya yardımcı olabilir.

  1. E Vitamini

E vitamini cildinizdeki yara izlerini, kırışıklıkları ve kuru cildin görünümünü azaltmak için yardımcı olabilir. Cildinizin pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlamak için diyetinizde yada kullandığınız vitamininin içeriğinde E vitamini olmasına özen gösterin. E Vitamini cildinizin pürüzsüz kalmasına yardımcı olacağı gibi, aynı zamanda saçınızın parlak ve dolgun kalmasına yardımcı olur.

Sorunun ikinci kısmının cevabı olarak ise, vitaminlerin her birey üstündeki etkileri farklılık yaratabilir. Günlük diyetiniz, sigara ve alkol kullanımı, az su tüketimi, stress, çevre kirliligi, uyku düzeni, düzenli spor yapılması veya yapılmaması, güneşten cildinizi ne kadar koruduğunuz cildiniz üzerinde çok büyük etkiler yapmaktadır. Ancak vitamin kullanımı özellikle Vitbalance Saç, Cilt ve Tırnak formülünde olduğu gibi günlük bütün vitamin ve mineral ihtiyaçlarınızı karşılıyorsanız, en azından vücudunuza gerekli olan bütün vitamin ve mineralleri günlük olarak alıyorsunuz demektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir