Tırnak Soyulması Nedenleri Nelerdir?

Tırnaklarınızın üstünün soyulması, tırnağın üst kısmından zar gibi soyulması birçok kişinin karşılaştığı bir durumdur. Tırnak üstünün soyulması vücutta meydana gelen bazı hastalık veya rahatsızlıklar sonucunda da gözlenebilir. Bu gibi durumlarda kaynağın tespit edilmesi ve tedavi edilmesi gerekmektedir.

Doğal ve mevsimsel nedenler

Tırnak soyulmasının en önemli sebebi tırnağın su ile çok fazla temas etmesi ve takibinde kurulanmasıdır. Bu sebepten dolayı tırnaklarınız hem kırılır hem de daha kırılgan bir hale gelebilir. Tırnağın kuruması tamamiyle günlük yaptığınız işlerle de bağlantılı olabilir. Evde yapılan temizlik yada mesleğinizden dolayı ellerinizi çok sık yıkamanız ( hemşire, doktor ve kuaförler vb. gibi) tırnaklarınızın devamlı olarak ıslatılıp ardından kurutulması tırnaklarınızda istenmeyen durumlara neden olabilir. Ayrıca yaşınız ilerledikçe tırnaklarınızdaki su miktarı da azalma gösterebilir. Bunun yanında mevsimlerin çok sıcak veya çok soğuk geçmesi de tırnaklarınızda istenmeyen kırılma ve soyulmalara neden olabilir. Özellikle yaz aylarında havuz ve deniz kullanımının artması ile tırnaklarınızın incelmesi, tırnağın üstünün zar gibi soyulması ve kolay kırılması fazlaca görülen sorunlardır. Tırnak soyulmasının bir çok nedeni olabilir. Sağlığınızın kötüye gitmesinin bir göstergesi olarak tırnaklarınız soyulabilir. Böyle bir durumda doktorunuzla görüşmeniz sizin için en yararlısı olacaktır. Kulaktan dolma sözlerle hareket etmektense her zaman işin profesyonelini dinlemek en akıllıca olanıdır!

Saç, cilt ve tırnak vitamini Vitbalance içeriğindeki vitaminler sayesinde tırnaklarınız belirgin şekilde güçlenecek ve sağlıklı formuna kavuşacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir