Yaşlanmayı Önleyen Besin ve Vitaminler

Tüm kadınlar ciltlerinde kırışıklıklar olmasın, saçları beyazlanmasın ister. Yaşlanmayı önleyen, anti-aging etkisi olan besin ve vitaminleri tüketmek bu anlamda önemlidir. Anti-aging vitaminleri ile sağlıklı yaşayabilir ve birçok hastalığın önüne geçebilirsiniz.

Anti-aging C vitamini, cildin korunmasına yardımcı olur ve ciltteki güneş hasarını engeller. Doğal bir antioksidan olan C vitamini, cilt altında kolajen üretimini artırır ve cilt yapısını geliştirir. Limon, portakal, mango, vişne C vitamini bakımından zengin besinlerdir.

Yaşlanmayı önleyen vitaminlerden E Vitamini; cildin daha yumuşak, esnek ve genç kalmasına yardımcı olmakta, yaşlanma belirtilerini hafifletmektedir. Badem, ıspanak, brokoli gibi besinler E vitamini içermektedir.

Cilde genç bir görünüm veren A vitamini, dokulara oksijen miktarını artırır. Bu sayede ölü cildi onararak taze bir cilt sunmaktadır. Cilt vitamini VitBalance için tıklayınız.

Anti aging, yaşlanmayı önleyen vitaminler düzenli olarak beslenme seviyesinde alınmalıdır. Anti aging vitaminler düzenli tüketildiklerinde cilt kırışıklarının ve sarkmasının önüne geçerler.

Avokado, brokoli, ceviz, tarçın, nar, barbunya anti aging etkisi olan vitaminler arasındadır.